Víkend v přírodě

Začalo být opravdu pěkné počasí a toho se musí využít. Teplo, sluníčko, sem tam větřík- ideál. Rozhodla jsem se, že se podívám, co se koná v mém blízkém okolí. Příroda je ideální, pokud chcete načerpat energii, dát si trochu pohybu, ale zároveň i odpočinku.


 V sobotu jsme s přítelem navštívili kopec Raná v Českém středohoří, nebo spíš vesničku pod kopcem. Konal se tam již 7. ročník Slavností stepí. Nevěděli jsme, co máme od této akce přesně očekávat, ale byli jsme mile překvapeni.  Byla to akce zaměřená na poznání naší přírody a jejich obyvatel. Líbilo se nám pozorování syslů. 😀 Kdo by to byl řekl, ale opravdu nás to nadchlo. Je krásné vidět a pozorovat zvíře ve volné přírodě. Je to 100x lepší než nějaká zoo. 


Ještě jste mohli vidět ovce, kozy, koně a dokonce i medvěda. Kromě zvířat tam byly ukázky ručních  prací s vlnou. Kopec Raná je proslulý paraglidingem a letištěm. Takže pozorovat jak letadla, tak paraglidisty byla také paráda. Celkově vydařená akce.V neděli jsem byla na 5.ročníku Běhejme a pomáhejme útulků. Akce se koná v Praze ve Stromovce. Od roku 2014 se velmi zlepšila a stává se stále známější a známější. Pro mě to byl již 2.ročník. Letos jsem tam byla se svou fenkou Miou. Přispěly jsme na útulky, koupily nějaké dobroty, doplňky a šly jsme 2 km pěší trať. (No, nejsem moc dobrá v běhu a bylo opravdu vedro. :D) Věřte mi, že je to krásný pocit vědět, že někomu pomůžete. A já věřím, že útulky tyhle peníze opravdu dostanou. Startovné je 100 Kč.


Foceno po 2 km. 😀


dřevěné náušničky Pomelom


Slova pořadatele akce- Petra Sokolíka: 

Máme před sebou již 5. ročník akce, kterou jsme odstartovali v Praze v roce 2014. Tehdy jsem začal přemýšlet nad pomocí útulkům a pozval své kamarády, ať si přijdou se mnou zaběhat do Stromovky. Sešlo se nás 26 lidí a vybrali jsme 4.000 korun pro útulek z Hněvic. Akce se lidem líbila a vloni nás bylo už 1500 lidí a vybrali jsme mezi sebou pro Zvíře v tísni, Útulek Libeň a Naděje Pro Čtyři packy 200.000 Kč. Kromě Prahy jsme vycestovali pomoct útulkům do Brna, Liberce, Klášterce nad Ohří, Příbrami, Plzně, Litoměřic, Opavy, Pardubic. Pomohli jsme celkem 17 útulkům a vybrali pro ně 638 000 korun. 

Jeden den (nejméně!) se určitě vyplatí věnovat takové akci. Vyrazit do přírody, provětrat sebe i pejska a ještě pomoci potřebným. Letos se zvolily tyto útulky:
Voříškov.cz
Naděje Pro Čtyři Packy
ForDogs z.s.
Projekt HOPE PRAHA

Milujeme svoje miláčky, které máme doma. Dejte trochu šanci i těm, kteří se tak dobře nemají. Pokud se nemůžete nebo nechcete osobně zúčastňovat podobných akcí, existují transparentní účty, kam můžete zaslat libovolný příspěvek. Pro tuto akci je to 2901198295/2010.
Budete mít dobrý pocit, stejně jako mám já po tomto vydařeném víkendu. 🙂
S láskou K.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *