Recenze: Matěj maluje mapy – Michaela Hošková

Když jsem si od Nakladatelství Portál objednávala tuhle knihu, vlastně jsem ani netušila, do čeho jdu. Věděla jsem jen to, že kniha pojednává o autismu. To, co jsem o Matějovi všechno zjistila, mě dostalo.

Matěje možná znáte. Je to sympatický 17 letý kluk, který má diagnostikovanou poruchu autistického spektra. Nejvíce se našel v umění, a to hlavně v malování map, ať už reálných nebo smyšlených. Já osobně jsem Matějův příběh neznala, takže o to víc jsem byla překvapená. Celou knihu vypráví jeho maminka, Michaela Hošková. Popisuje život s autistickým dítětem. Všechny pokroky a pády. Místy se zasmějete, místy naopak budete žasnout nad tím, jak těžké to Matějovo rodiče měli, mají a jak to zvládají.


To, že to Matějovo rodiče nevzdali, je velmi inspirující. V knize vám přiblíží svoje pocity a myšlenky. Od toho, že nevědí, co se svým řvoucím dítětem až po to, že Matěje doprovází na britské velvyslanectví.

Respekt všem rodičům a osobním asistentům, kteří se věnují dětem s poruchou autistického spektra.

Zároveň je v knize i popsaný vznik projektu MAAPPI. Možná i vy jste někde zaregistrovali batoh nebo dokonce i kamion s malovanou mapou. Matějovo mapy totiž dělají radost nejen jemu, ale i dalším lidem. 🙂

Za mě je tato kniha skvělá! Přečetla jsem ji během chvilky. Dávám jí 5*/5*. Knihu najdete tady. 🙂

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *