Prosinec je tu!

Už jen 24 dní.  Štědrý den. Koledy. Večere. Dárky. 

Každý člověk se těší na Vánoce (neříkejte, že ne :D). Malé děti odpočítávají každý den. Všude kolem nás je výzdoba a hlavně spousta lidí, co shání na poslední chvíli vánoční dárky. Vše by mělo být v poklidu, ale je to právě naopak. Pro někoho jsou Vánoce velkým stresem. Nestíhají, nemají výzdobu, cukroví, dárky. Kladou si otázky typu „Bude se to babičce líbit?“, „Nezapomněla jsem na něco?“. Stěžují si, že není sníh. Už si vlastně Vánoce neužívají tak jako dřív. To kouzlo Vánoc mizí. Ale každý má tu moc udělat toto období tím nejkrásnějším obdobím roku.


Přesně tak jsem se to letos rozhodla pojmout já. Nebo ani jsem se nerozhodla, spíš to přišlo samo. Udělala jsem si malou výzdobu. Vyrobila jsem si adventní věnec podle mých představ. Minimalistický, ale pro mě krásný. Hlavně Pan Perníček. Pověsila jsem dřevěného andílka a určitě ještě během prosince nějaká ta malá dekorace bytu přibude.

Budu si užívat každý den už od prvního prosincového dne. Vánoce nejsou jen 3 svátky. Užijme si i ten adventní předvánoční čas!
Co se vám vybaví v souvislosti s Vánocemi?
Já si rozhodně vybavím cukroví. Letos budu péct veganské cukroví. Uvidíme, jaký bude mít úspěch. Přihodím (doufám) na blog i nějaký recept. 🙂
K tomu si rozhodně pustím koledy. Hodně se mi letos líbí verze amerických koled od Andrea Bocceliho. Určitě ale nezapomínám na klasické české koledy.
Nesmí chybět samozřejmě vánoční stromeček. Ten letos prvně do našeho bytu vybereme a ozdobíme s přítelem. Jsem zastánce živých stromečků.Hlavně jedliček. Ta vůně. Krása.
Když jsme u vůní, tak rozhodně františek a mandarinky pro mě neodmyslitelně patří k Vánocům. A samozřejmě hooodně svíček.
A k adventnímu času patří i sledování filmů. Napíšu Vám pár filmů, bez kterých se na Vánoce neobejdu.
Vánoční skřítek
Polární expres
Vánoce naruby
Sám doma
Láska nebeská
Rolničky, kam se podíváš
Grinch
No a nakonec dárky a tradice, ale o nich v příštím článku. 🙂

Užívejte prosinec! 

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *