P. Fojtíková- Transplantace střevní mikroflóry (stručně o knize)

Nedávno jsem obdržela knihu od Petry Fojtíkové- Transplantace střevní mikroflóry mě vyléčila z depresí. Vůbec jsem netušila, co si pod tímto pojmem představit. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

Vím, že střeva jsou velmi důležitá jak pro fyzickou, tak psychickou pohodu.  Moc se o tom ale nemluví, a to se Petra Fojtíková rozhodla změnit. Sama si prošla psychickými problémy a těžkými depresemi. Krásně lidsky popisuje svoje pocity, takže se do jejích pocitů mohou vcítit i ty, kteří si žádnými psychickými problémy neprošli. 

Tato metoda je docela citlivé téma, takže autorka knihy musela poodhalit kousek svého soukromí, což určitě nebylo jednoduché a chtělo to hodně odvahy. Za to jí patří můj velký obdiv. Popisuje celou svojí cestu k uzdravení. Sama si na vlastní kůži vyzkoušela transplantaci a výsledek byl velmi úspěšný.  Autorka knihy se nebojí říct o tom, co jí na cestě k uzdravení nevyšlo. O tom, že né vždy vše, co nám lékaři tvrdí, je pravda. Občas je to jeden veliký přešlap. Zároveň ale ukazuje, že vše se dá vyřešit, když člověk chce a hledá informace, cesty a možnosti. V knize najdete spoustu zajímavých informací, které jsou dokonce doloženy odkazy k případnému dohledání.Kniha se mi četla velmi dobře a měla jsem jí přečtenou za chviličku. Rozhodně doporučuji všem, kdo si chtějí o této metodě dozvědět víc. A těm, kteří si chtějí obecně rozšířit svůj rozhled v oblasti psychiky a duševního zdraví.
S láskou, K.

Doporučené články

5 komentář

  1. Ta knížka vypadá hodně zajímavě, určitě si ji koupím.

  2. Určitě doporučuji. Najdete jí i na databázi knih, pokud byste chtěl/a více informací.

    https://www.databazeknih.cz/knihy/transplantace-strevni-mikroflory-me-vylecila-z-depresi-415112

  3. Kde bych ji mohla sehnat ke koupi? Nebo alespoň zapůjčení? Už roky trpím řadou problémů, jak se střevy tak další onemocnění. Naposledy přišlo i podezření na roztroušenou sklerózu. Věřím, že toto by pro mě byla vhodná léčba. Před tím bych si ale ráda knihu přečetla. Např. abych věděla, jaké jsou možnosti, pokud bych také musela volit domácí transplantaci. Děkuji!

  4. Knihu už nikde nekpoupíte, byl to bestseller a během pár dní se všechno vyprodalo. Ale v září či říjnu se na pulty knihkupectví dostane druhé vydání této knihy.

  5. Taky jsem se tímto způsobem zbavila deprese, stačilo 2,5 litru mikroflóry do střeva a k tomu polknout 6 kapslí. Je to už 4 roky a deprese se zatím nevrátily, takže pevně věřím, že bakterie se mi uchytily trvale.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *