Malé štěstí

Víte co mi dělá poslední dobou, ale vlastně po celou dobu, radost?
Tohle malý stvoření. ♥

Je to Mia. Roční fenka Jack russell teriéra. Hodně mi pomáhá. Hodně mi psychicky pomáhá. A je to skoro jako moje mimino (přiznáváám :D).


Když jsme si jí vezli domů, byla tak maličká. Teda ona je pořád, ale byla to roztomilost sama. Narodila se 23.8.2016 a vzali jsme jí domu v říjnu.

Ujal se jí samozřejmě i můj první pes, Charlie. Jsou jak brácha a ségra. Hodně si spolu vyhrajou. Charlie trochu trpí, pravda. Přeci jen už je mu 9 let a má rád svůj klid. A Mia? Neřízená střela! Ale i tak myslím, že jí má určitě rád.

Chodila jsem i jeden čas venčit a pomáhat jako dobrovolník do Útulku Jimlín. Podporuji útulky, jezdím na akce a ráda se zapojím do všeho, co se týká psů. Kdybych měla tu možnost pomáhat víc, rozhodně do toho jdu. Je to můj život. Vždycky byl a bude.

Moje knihovna je plná knih o psech. Od encyklopedií po psí příběhy. Jsou i knihy o psech, kterými bychom se mohli inspirovat. Psi dokážou léčit. Jsou terapie se psy, dodávají energii. Ví, že vám je špatně a nehnou se od vás. (No, občas jo, ale vědí to :D) Pomáhají. Ať už jsou to voříšci, psi ve válkách, naši domácí mazlíčci nebo třeba vodící psi. Není rozdíl. Každý pejsek si zaslouží i naší lásku. Vraťme jim to, co dělají pro nás. Adoptujte pejsky, stojí to za to. Budou vám dělat radosti a možná i starosti. Ale budou vašimi přáteli po celý jejich život. 

Mně Mia pomáhá jít ven mezi lidi. Soustředím se na ní a snažím se tak nesoustředit na okolí. Proto je všude se mnou. Je plná energie ať je venku hezky nebo ošklivo. Nejde se nesmát, když vyvádí lumpárny nebo jen sedí a brouká, jako by si s náma povídala. Ráda kouká i na videa pro psy, na Simpsonovi a registruje znělku seriálu Ulice. 😀 Pořád mám úsměv na tváři, když se na ní koukám. 🙂 A to já chci.

A věřte, že kdo jednou podrbe psa, má navždy vystaráno o zábavu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *