Knižní tip- 8 TÝDNŮ V BLÁZINCI


Když jsem tuhle knížku  uviděla vystavenou v knihovně, okamžitě jsem jí brala. Říkala jsem si, že je to kniha přesně pro mě. Přeci jen, blázinec nebo aspoň představa toho  mi je dost blízká. 😀  Musíme ty naše šílený životy brát trochu s nadhledem, no ne?


Knížku jsem si teda půjčila. Je to prvotina německé autorky Evy Lohmann. V roce 2014 jí vydalo nakladatelství Ikar. Jedná se o autentický román.

Hlavní hrdinou knihy je Mila. I přes to, že Mila má přítele i dobře placenou práci, není šťastná. Jednou odejde z práce dřív a doma se zhroutí. Tím začíná příběh. Kvůli diagnóze –deprese– se dostane do blázince. Přesněji řečeno do psychosomatické kliniky.

Jedná se o lehčí čtení, nijak zvlášť odborné. V knížce najdete deprese a úzkosti z pohledu hlavní postavy Mily. Mila se postupně seznamuje i s dalšími lidmi, se kterými sdílí svůj čas na klinice. Každý z nich má svůj příběh, takže nakouknete do mysli lidí s jinými psychickými poruchami. Objevují se tedy témata jako schizofrenie, změna pohlaví a poruchy příjmu potravy.

Mila na klinice dochází pravidelně ke svému terapeutovi. S terapeutem řeší, jak pracovat se strachem. Zjišťuje, že vlastně toho v hlavě má víc, než si myslela. Kniha je psána s nadsázkou, takže vás donutí se třeba trochu zamyslet. 

Tím, že si procházím podobnými stavy, jako má Mila, mi byla hlavní postava sympatická. Zjistíte, že určité myšlenky neběží jen ve vaší hlavě, ale spousta lidí s nějakou psychickou poruchou uvažuje stejně. Možná vám i pomůže v tom, jak určité věci řešit. Nečekejte ale žádné návody, přeci jen jde o román. 

 A pamatujte:Pokud si knihu přečtete nebo už jste jí četli, napište do komentářů, jaký na ní máte názor! 🙂
S láskou, K.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *